Головна » 2018 » Листопад » 29 » Тиждень безпеки дитини у ЗДО
11:30
Тиждень безпеки дитини у ЗДО

З метою поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час НС у закладі дошкільної освіти пройшов Тиждень безпеки дитини.

Велику увагу приділили роботі з дітьми. В роботі використовували комплексні заходи, які справляли найбільший вплив на малят, викликали у них інтерес та несли у собі корисну пізнавальну інформацію. Під час прогулянок, екскурсій, піших переходів, постійно звертали увагу на проїжджу частину вулиці: який транспорт рухається, де саме він може їздити, для чого тротуар, перехід «зебра», світлофор; закріплювали правила поведінки на зупинках місцевого транспорту.

Робота з безпеки життєдіяльності планувалася згідно вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» за такими розділами:

пожежна безпека;

дитина на вулицях міста;

дитина та природа;

особиста безпека дитини;

небезпечні предмети в руках дитини;

здоров’я дитини, емоції та конфлікти;

цивільний захист та надзвичайні ситуації.

Розроблено тематичний план на тиждень. Під час проведення Тижня безпеки життєдіяльності з дітьми проведено:

заняття «Обережно вогонь», «Небезпека вулиць і доріг», «Наш друг світлофор», «Я і вулиця, правила дорожнього руху», «Пригоди на пташиному иподвір’ї», «Вулиця та транспорт», «Пригоди на дорозі», «Природні і стихійні лиха», «Один вдома. Свої-чужі», тощо.

бесіди «Як поводити себе, щоб не трапилось біди», «Як поводитися під час стихійного лиха», «Сам удома», «Правила експлуатації побутових електричних і нагрівальних приладів» , «Відпочинок на природі. Правила поводження», «Вогонь добрий, вогонь злий», «Зелений патруль та його щоденні справи», «Правила поводження з електроприладами», «Незнайомці на вулиці», «Обережність не завадить», «Міцне здоров’я», «Твої дії у разі небезпеки», «Як діяти у різних життєвих ситуаціях», «Обережно, вогонь», «Небезпечні предмети у руках дітей», «Сам удома», «Надзвичайні ситуації, ваші дії», тощо.

спостереження за транспортом, за поведінкою тварин, пішоходами, за погодою, вечірнім небом, світлофором, деревами та кущами, вітром.

Ігрова діяльність дидактичні ігри: «Що кому потрібно», «Летять сніжинки», «Попередь про пожежу», «Коли це буває?», «На чому ми подорожуємо», «Врятуємо звірят», «Запам’ятай важливі номери телефону», «Я і незнайомець», «Лялька захворіла»; сюжетно-рольові ігри: «Рятувальники», «Пожежники», «Шофери», «Дитячий садок», «Сім’я».

читання художньої літератури з використанням українського фольклору;

самостійна художня діяльність;

моделювання та розв’язання проблемних ситуацій. «Дії під чвс виникнення пожежі», «Обійди автобус», «Ковзанка», «Сколки»

Фізінструктором Щав’юк О.В. підготовлено та проведено спортивну розвагу «Веселі в грі – уважні на дорозі»

Впродовж Тижня безпеки відбувався конкурс-огляд куточків безпеки життєдіяльності у вікових групах.

Основна мета конкурсу-огляду - попередження дитячого травматизму, пустощів з вогнем, безпечної поведінки на дорозі, вдома та під час відпочинку, формування культури безпеки у малюків через гру і творчість.

Під час проведення конкурсу-огляду педагоги повинні були максимально творчо підійти до висвітлення різноманітних тематик безпеки, та створити або оновити вже існуючі куточки безпеки. Оцінювалися оформлення куточків безпеки, враховувалася різноманітність, творчий підхід і цікава подача. Кожен вихователь, не без участі самих малюків, оформляв «острівець безпеки» макетами, малюнками, плакатами, телефонами, спецодягом та іншими атрибутами екстрених служб.

Підводячи підсумки заходу, можна сказати, що всі вихователі творчо і відповідально підійшли до участі в конкурсі. У всіх вікових групах куточки безпеки були оформлені естетично і оригінально.

На завершення Тижня безпеки дитини відбулася вистава Рівненського театру «Диво» - «Небезпечні пригоди Сімки і Нолика».

Переглядів: 12 | Додав: Enjoykoo | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: