10:38
Звіт директора

Звіт

директора Острозького ДНЗ (ясла-садок) №1 «Ромашка» щодо реалізації повноважень в галузі дошкільної освіти

2020

Острозький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №1 «Ромашка» - заклад фізкультурно-оздоровчого напрямку, здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України.

            Проектна потужність закладу – 220 дітей.

            У закладі функціонувало 8 вікових груп, з яких:

1 група раннього віку,

5 груп передшкільного віку,

 • 2 групи різновікові.
 • 6 вікових груп розміщені  за адресою вул. Героїв Майдану,14.
 • 2 різновікові групи - у філії по вул. І.Вишенського, 42а.
 • 4 групи з 9-годинним перебуванням дітей,
 • 4 групи з 10.5 – годинним перебуванням дітей.

            Відповідно ст.. 20 Закону України  «Про освіту», ст.. 2, 3, 9, 11, 12 Закону України «Про дошкільну освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 №530 «Про затвердження Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти», та з метою якісного ефективного забезпечення реалізації права на освіту та психолого-педгогічнний супровід дітей з особливими освітніми потребами, на базі середньої групи «Віночок» з 10.02.2020 створено інклюзивну групу 

Станом на 31.05.2020 у закладі виховувалося 230 дітей

З метою запровадження альтернативної форми дошкільної освіти, наданням батькам дітей, які не відвідують дошкільний заклад, кваліфікованих консультацій організовано роботу консультативного центру та соціально-педагогічного патронату. Це дає можливість максимально охопити дітей різними формами дошкільної освіти, зокрема, 100% дітей 5-річного віку.

У закладі працювало 48 працівників.

Педагогічний процес у закладі дошкільної освіти забезпечували 22 педагоги:

          Однак відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.11.2010 №1055 «Про затвердження типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів» комплектація штату закладу не приведена у відповідність.

 

           Методична робота з педагогічними кадрами у закладі дошкільної освіти спрямовувалася на підвищення професійного рівня педагогів. Створювалися оптимальні умови для постійного професійного росту педагогів. На виконання Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, наказу Міністерства освіти і науки №1135 від 08.08.2013 «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітгього процесу у закладі проводиться атестація педагогічних працівників (згідно перспективного плану). Впродовж 2019-2020 навчального  року атестацію пройшли 2  педагогічні працівники:

 • присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» 12 т.р.,  Щав’юк О.В., вихователю
 • присвоєно кваліфікаційну категорію  кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» 13 т.р. Демчук І.П., вихователю;

         Курси підвищення кваліфікації педагогічні працівники закладу проходили у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відповідно до перспективного плану проходження курсової підготовки педагогічних працівників. Впродовж 2019-2020 підвищили кваліфікацію 4 педагоги.

         

     У 2019-2020 н.р. – освітній процес  спрямовувався на реалізацію таких завдань:

 1. Завершити роботу над реалізацією науково-методичної проблемної теми «Розвиток компетентнісно-орієнтованої освіти з дошкільного віку шляхом формування інноваційного освітнього середовища життєвої компетентності гуманної взаємодії з природним довкіллям»
 2. Забезпечення ефективного формування у дітей необхідних компетенцій, навичок самостійної та спільної діяльності, активної взаємодії у соціумі шляхом створення сучасного розвивального середовища.
 3. Створення розвивального інклюзивного простору, який сприятиме всебічному розвитку особистості дитини з особливими освітніми потребами в умовах закладу дошкульної освіти
 4. Формування у дошкільників ціннісного ставлення до свого здоров’я, як основа розвитку базових якостей успішної особистості.
 5.   Покращення матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу.

 

         

Виконання пріоритетних завдань вирішувалися через різні форми роботи за напрямками:

 • підвищення рівня професійної майстерності педагогів;
 • діагностика знань, умінь, навичок, рівня розвитку та виховання дитини;
 • консультативна робота з батьками, педагогами.
 • створення умов для навчання та виховання дітей в дошкільному навчальному закладі.

 

Велика увага взакладі дошкільної освіти приділялася повноцінному фізичному розвитку  дітей. Активно впроваджувалися у роботу дошкільного закладу здоров’язбережувальні технології на заняттях з фізичної культури. Впродовж року функціонував гурток степ-аеробіки (керівник Денищук Д.О.).

        Впродовж року велика увага приділялася питанням безпеки життєдіяльності дітей.  З метою виховання у дітей безпечної поведінки, загострення уваги на необхідності дотримання основ безпеки життєдіяльності з  11.11.2019 по 15.11.2019  пройшов Тиждень безпеки дитини.

       Проведено об’єктове тренування з теми: «Прорив в системі опалення»

          У січні 2020 року  інспектором відділу по роботі з стратегічно вибухо-пожежонебезпечними об’єктами та застосування санкцій центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України в Рівненській області майором служби цивільного захисту Оніщуком Анатолієм Анатолієвичем проведено лекцію для працівників закладу з теми «Пожежна безпека». 

Анатолій Анатолійович розповів працівникам про причини виникнення пожежі, основні небезпечні чинники виникнення пожежі, організацію та технічні протипожежні заходи, пригадав правила користування вогнегасниками, особливості конструкцій вогнегасників тощо.

 

Інформації про участь вихованців та проведені заходи постійно висвітлюються на сайтах: портал «Освіта Рівненщини», відділу освіти виконкому Острозької міської ради, навчального закладу та у громадсько-політичній газеті «Замкова гора».

Адміністрацією та працівниками ведеться постійна робота щодо створення позитивного іміджу закладу. Заклад є постійним учасником конкурсів та заходів, які організовуються на обласному та міському рівнях:

 •  конкурс «Дизайн святкової зали» (журнал «Дошкільне виховання»);
 •   заходи Олімпійського тижня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту;
 • на виконання річного плану роботи закладу,  відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти виконкому Острозької міської ради на 2019-2020 навчальний рік, з метою сприяння розвитку творчості педагогів, обміну інформацією щодо сучасних технологій навчання, пропаганди кращих здобутків, перспективних ідей щодо підвищення якості дошкільної освіти, підвищення її функціонування та інноваційного розвитку з 10 по 18 лютого 2020 року пройшов тиждень педагогічної майстерності «Територія творчості».

           Під час Тижня педагогічної майстерності педагоги закладів дошкільної освіти Острозької ОТГ мали змогу переглянути заняття з пріоритетом пізнавальних завдань «Казки ми знаємо –  професії вивчаємо» з дітьми молодшої групи (вихователь Щав’юк О.В.), інтегроване заняття з пріоритетом мовленнєвих завдань у міні-музеї «Вишиванка» з дітьми старшої групи №1(вихователь Фридрих І.С.), квест «Місто емоцій» з дітими старшої групи №2 (вчитель-логопед Романюк Я.О., практичний психолог Курило Л.М.) До Тижня педагогічної майстерності педагогічними працівниками виготовлено лепбуки. Під час Тижня проведено  огляд-конкурс «Лепбук як засіб навчання в умовах сучасної освіти». Для гостей закладу проведено екскурсію по закладу. Педагоги поділилися досвідом щодо використання куточків міні-музею у  освітньому процесі, створення освітнього розвивального простору, використання інноваційних технологій  тощо.

 • З метою пропагування засобів та методів дошкільного виховання, формування педагогічної культури батьків, підвищення рівня педагогічної компетентності батьків, щодо новітніх підходів виховання та розвитку дітей 26.09.2019 у Рівненському ОІППО пройшов вебінар «Джерело батьківських знань». У вебінарі взяла участь директор Острозького ДНЗ (ясла-садок) №1 «Ромашка» Клімчук Л.М.. Лариса Мелетіївна презентувала роботу батьківського клубу «Стежинами мудрості».

 Інформацію щодо діяльності дошкільного закладу та відповідні консультації з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку висвітлено на сайті закладу дошкільної освіти (http://romashkasad.at.ua/).

         Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти здійснюється на підставі чинного законодавства. 

           Відповідно нормативних документів, що регламентують організацію харчування у навчальних закладах, забезпечувалися належні умови для організації харчування дітей у закладі.

Встановлено:

-  вартість харчування у розмірі 23 грн. на день для дітей, що відвідують групу раннього віку та 27 грн. на день для дітей, що відвідують групи передшкільного віку;

- плату батькам за одне відвідування дитиною закладу дошкільної освіти в розмірі 65% від вартості харчування на один день.

    Організовано безоплатне харчування для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції. Пільгова плата за харчування дітей пільгових категорій організовується лише за наявності відповідних документів, що підтверджують відповідний статус дитини. Встановлено пільгове харчування для дітей із багатодітних сімей (50% - за кошти міського бюджету, 50% - за кошти батьків). У поточному навчальному році батьків 21 дитини звільнено на 50% від плати за харчування,  як багатодітні сім’ї. Звільнені 100% від плати за харчування батьки 24 дітей (10 - учасники АТО, 14- малозабезпечені). З 01.09.2019 по 13.03.2020 року на харчування дітей витрачено 406929 грн.62 коп.

У закладі наявний медичний блок: ізолятор, кабінет медичної сестри старшої, фізіотерапевтичний кабінет.  Медичне обслуговування здійснювали сестри медичні старші Новодворська Ю.Л., Кремінська Н.В.

В закладі функціонує фізіотерапевтичний кабінет, у якому діти проходили фізпроцедури   залишкових явищ вірусних захворювань.  

     Робота по охорони  праці в закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до законодавства України. На робочих місцях створено умови праці відповідно до нормативно-  правових актів, забезпечується дотримання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Наявні Інструкції з охорони праці, Інструкції про заходи пожежної безпеки у службових приміщеннях. Інструктажі, навчання та перевірка знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності дітей та працівників закладу (учасники освітнього процесу) проводяться відповідно до нормативних документів.

     На виконання наказу директора від 30.08.2019 № 59 «Про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності, призначення відповідальної особи, проведення  навчання та перевірки знань працівників з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності». Навчання та перевірка знань новопризначених працівників проводиться у терміни згідно законодавства.

 

У 2019-2020 навчальному році придбано за бюджетні кошти:

 • гардини 3436 грн;
 • бензокоса 3500 грн;
 • тонометр автоматичний – 1273 грн;
 • медикаменти – 300грн;
 • для ремонтних робіт:
 • фарба – 5884 грн;
 • лак паркетний – 4000 грн.
 • папір – 450;
 • інструмент для проведення музичних занять  -7260 грн;
 • технічне обслуговування та тестування електролічильника з заміною теплообчислювача – 8549,26 грн;
 • технічне обслуговування та тестування електролічильник, манометрів технічних – 2695,74 грн;
 • ремонт автомобіля – 3000 грн;
 • енергетичний аудит – 17699 грн;
 • енергетична експертиза – 9240 грн.
 • перезарядка картриджа – 90 грн

 

У лютому 2020 року заклад дошкільної освіти відвідали настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Юрій Лукашик та настоятель Свято-Олександроневської церкви м. Острога о. Володимир Шевчук з гарними подарунками. Священнослужителі подарували діткам ляльки та інші іграшки.

На виконання статті 30 «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII на сайті закладу щомісяця виставляється інформація про використання коштів.

На виконання рішення виконкому Острозької міської ради від 12 березня 2020 року №40 «Про введення карантинних заходів у зв’язку із поширенням на території України коронавірусу COVID-19»,  наказу відділу освіти виконкому Острозької міської ради від  12.03.2020 №49 -н/в «Про введення карантинних заходів у зв’язку з поширенням на території України коронавірусу COVID-19» з 16.03.2020 відвідування закладу дошкільної освіти здобувачами освіти заборонено 

         Адміністрацією закладу проінформовано  учасників освітнього процесу щодо заходів запобігання поширення хвороби, проявів хвороби та дій у випадку захворювання.  Відповідну інформацію розміщено на веб-сайті закладу.

Проте, існує ряд проблем що потребують негайного вирішення:

 • облаштування території закладу;
 • реконструкція огорожі;
 • виконання заходів пожежної безпеки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 38 | Додав: Enjoykoo | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: